Jesteś tutaj: Start / KLAUZULA RODO

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna RODO

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informujemy:

·        Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze.

·    Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej nr 7 możliwy jest pod numerem tel. 75 75 233 35 lub adresem email: przerwa7@poczta.onet.pl

·        Podstawą przetwarzania Pani / Pana danych osobowych i /lub  Pani/Pana dziecka jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, Ustawa – Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 (Dz. U. z 2017r. poz. 59 oraz Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (Dz. U z 2017r. poz. 2198) oraz Statut Szkoły.

·        Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu rekrutacji, promocji oraz innych działań statutowych szkoły i nie będą udostępniane innym odbiorcom.

·        Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu realizacji celów oraz zgodnie z prawem (do czasu ustania przesłanek).

·        Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

·        Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem.

·        Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym i warunkiem umownym.

·     Podanie danych osobowych opiera się na dobrowolnej zgodzie, jednakże niepodanie danych w zakresie ustawowym, wymaganym przez administratora, skutkuje brakiem możliwości wykonywania działań statutowych szkoły (rekrutacja, realizacja zaleceń zawartych w opiniach i w orzeczeniach).

·     Zgoda jest wyrażana dobrowolnie. W każdej chwili może ją Pan/Pani odwołać poprzez pismo do administratora danych osobowych z żądaniem wstrzymania przetwarzania Państwa danych osobowych (nie dotyczy orzeczeń oraz danych wymaganych ustawowo).

·        Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.

Klauzula informacyjna RODO

• Odwiedziło nas: 1200638