Jesteś tutaj: Start / PEDAGOG SZKOLNY

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Agnieszka Stolicka

PEDAGOG SZKOLNY

Dyżury popołudniowe dla rodziców odbywają się zgodnie z harmonogramem zebrań i konsultacji w godzinach od 17.00 do 18.00 ( lub w zależności od potrzeb )

Pedagog w szkole zajmuje się problemami wychowawczymi, wspiera uczniów nauczycieli i rodziców, pomaga w rozwiązywaniu konfliktów. Współpracuje z instytucjami służącymi dziecku np.: Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, Specjalistyczną Poradnią Wspierania Rozwoju i Terapii, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Strażą Miejską, Policją, Kuratorami, Sądem Rodzinnym i innymi, w zależności od potrzeb. Planuje działania wychowawcze w danym roku szkolnym. Zajmuje się sprawami organizacyjnymi związanymi z pomocą świadczoną uczniom z rodzin borykających się z problemami finansowymi t.j. stypendium szkolne, wyprawka szkolna i wypoczynek letni.

STYPENDIUM SZKOLNE

Są to środki finansowe przeznaczone na edukację dziecka wypłacane na podstawie przedstawionych faktur.

Podstawą ubiegania się o stypendium jest kryterium finansowe wynoszące 351 zł netto na jednego członka rodziny miesięcznie.

Wymagane dokumenty

• zaświadczenie o dochodach ( pobory, alimenty )
  • zaświadczenie o korzystaniu lub nie korzystaniu z pomocy MOPS
  • zaświadczenie z ADM o dofinansowaniu ( lub nie ) do czynszu
  • zaświadczenie o zasiłkach rodzinnych, pielęgnacyjnych i in.
  • akt urodzenia dzieci w wieku przedszkolnym
  • zaświadczenie ze szkoły dzieci uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych i pomaturalnych
  • wniosek

Wszystkie dokumenty muszą być wystawione za m-c sierpień.

Wnioski znajdują się u pedagoga. Termin złożenia wypełnionego wniosku wraz z dokumentami mija 15 września bieżącego roku szkolnego.

WYPRAWKA SZKOLNA

Jest to dofinansowanie do zakupu podręczników dla uczniów klas I-III. Podstawą ubiegania się o wyprawkę jest trudna sytuacja finansowa lub losowa rodziny.

• zaświadczenie o dochodach
  • wniosek (do pobrania , we wrześniu u pedagoga )

KOLONIE LETNIE

Kryteria

• niskie dochody rodziny
  • niewydolność wychowawcza
  • rodzina niepełna
  • patologia społeczna
  • rodzina zastępcza

Wymagane dokumenty

• podanie skierowane do dyrektora, złożone u pedagoga w okresie marzec – kwiecień, zawierające opis sytuacji rodzinnej i finansowej
  • zaświadczenia o dochodach (pobory, alimenty, renta )

Podania rozpatruje komisja w składzie: dyrektor, pedagog i wybrany nauczyciel. O przyznaniu kolonii decydują przedstawione wyżej kryteria oraz ilość miejsc wyznaczona dla szkoły przez Wydział Edukacji.

• Odwiedziło nas: 1200641

Piątek, 2021-05-07