Akcja „BohaterON – włącz historię”

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.”

J. Piłsudski

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji BohaterOn, która promuje patriotyczne postawy wśród dzieci i młodzieży. Za jej przykładem chcemy krzewić patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

Nasze działania polegały na wspólnym wykonywaniu w poszczególnych klasach patriotycznych plakatów, które zostały przesłane bohaterom Powstania Warszawskiego. Wsparliśmy również materialnie bohaterów walczących w Powstaniu Warszawskim o Niepodległą Polskę. Dlatego też organizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, wpłacaliśmy symboliczną złotówkę. Zebrana kwota została przekazana Fundacji Rosa – organizatora akcji BohaterON.

Serdecznie  dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się  do ogólnopolskiej Akcji BohaterON. Wasze plakaty zostały już wysłane do bohaterów Powstania Warszawskiego. Dziękujemy również za wsparcie finansowe zbiórki pieniężnej na rzecz Powstańców Warszawskich.

Autor: Kamila Jankowska, Dorota Chocianowicz, Aleksandra Olchówka